RSS
szukaj
A A A
SmodBIP

Instrukcja korzystania

Instrukcja korzystania z BIP

1. Przeglądanie stron
Aby przeglądać strony serwisu BIP wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesujący Cię dział. Strony BIP publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia - strona i jej podstrony.

Na dole każdej strony znajduje się metryczka z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

2. Strony systemowe
System obok stron informacyjnych udostępnia strony systemowe:

  • Redakcja - wykaz redaktorów BIP z ich danymi kontaktowymi (adres, nr telefonu i faksu, aktywny adres e-mail)
  • Statystyki - graficzna egzemplifikacja 10 najczęściej odwiedzanych dokumentów oraz zbiorcze zestawienie wszystkich dokumentów i ich odsłon
  • Instrukcja korzystania - niniejszy dokument
  • Mapa strony - dynamicznie generowane drzewo dokumentów.

3. Rejestr stron usuniętych
Usunięty dokument automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Usunięty dokument może zostać przywrócony.

4. Moduł wyszukiwania
Aby przeszukiwać serwis BIP należy w okienko wyszukiwarki wpisać szukaną frazę i kliknąć przycisk lub nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.

5. Odnośnik do portalu BIP
Pod głownym menu znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.plOpublikował: Dorota Orzłowska
Publikacja dnia: 27.05.2010
Podpisał: Dorota Orzłowska
Dokument z dnia: 15.01.2010
Dokument oglądany razy: 4 855